وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور اظهار کرد: به طور کلی با بررسی‌هایی که انجام شده، می‌توان گفت که هیچ جای نگرانی از بابت تاثیر پارازیت‌ها بر سلامت مردم نیست و عمدتا سطح آنها در حد استانداردهای بین‌المللی است.
دکتر سید حسن هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تشکیل کمیته بررسی اثرات پارازیت‌ها بر سلامت‌ مردم، افزود: گزارش نهایی این کمیته بزودی آماده و تقدیم رئیس‌جمهور خواهد شد.
وی ادامه داد: سازمان انرژی اتمی، وزارت بهداشت و وزارت ارتباطات از اعضای این کمیته بودند و در رابطه با اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست برای بررسی تاثیر پارازیت‌ها نیز باید از شخص خانم دکتر ابتکار سؤال کرد اما تا جایی که به سلامت مردم مربوط شده، در حوزه وزارت بهداشت است.


وزیر بهداشت تصریح کرد: همه جای دنیا پارازیت است. موبایل، ماهواره، سیم‌های برق و صداها پارازیت‌ دارند که می‌توان گفت به طور کلی بخشی از تکنولوژی می‌تواند مضر باشد و باید تاثیر پارازیت‌ها را نیز به عنوان بخشی از تکنولوژی بررسی کرد و وظیفه ماست که اگر میزان پارازیت‌ها خارج از استانداردها باشد را هشدار دهیم که به همین منظور اقدامات لازم انجام شد.
هاشمی ادامه داد: از ابتدای این دولت، بررسی تاثیر پارازیت‌ها یکی از مطالبات رئیس‌جمهور بود اما چون ابزار لازم آن در اختیار وزارت بهداشت نبود، کمیته‌ای با حضور سایر ارگان‌های مربوطه تشکیل دادیم و هم سازمان انرژی اتمی باید با امکاناتی که در دست دارد، تاثیر پارازیت‌ها را ارزیابی کند و هم وزارت ارشاد باید مستقل از سنجه‌هایی که توسط دستگاه‌های نظارتی اجرا می‌شود، این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد
----------------------
(منبع: مهندسی بهداشت محیط envi.ir. )


برچست ها :